Romana Stehlíková. Tak znie meno najnovšie predstavenej posily…

Romana Stehlíková. Tak znie meno najnovšie predstavenej posily nováčika ženskej extraligy v sezóne 2012/2013 ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves.

Stodeväťdesiat centimetrov vysoká Stehlíková bola v uplynulej sezóne kapitánkou euroligového tímu Gambrinus Sika Brno. V prestížnej Eurolige odohrala v uplynulom ročníku päť zápasov, počas ktorých však priemerne strávila na palubovke len 3,8 minúty. „So Stehlíkovou počítame na pozíciách tri, resp. štyri. Romana pôsobila v Trutnove, naposledy v Brne. Má skúsenosti z Euroligy, ako aj z českej reprezentácie. Mala by byť pilierom nášho družstva,“ informoval portál eBASKET.sk generálny manažér Spišiačok Róbert Šimkuľák.

Vedenie klubu pôvodne zamýšľalo poskladať káder tvorený výlučne Slovenkami, čo sa však v praxi ukázalo ako nemožné, keďže – ako povedal generálny manažér ŠKBD Rücon – „slovenský trh hráčok je značne obmedzený.“ Preto sa funkcionári ambiciózneho klubu priklonili k alternatíve kombinácie domácich a zahraničných basketbalistiek. Z legionárok má klub zatiaľ podpísané: americkú strednú rozohrávačku Jade Smithovú-Williamsovú, na post pivotky kapitánku maltskej reprezentácie Josephine Grimovú a najnovšou akvizíciou je už spomínaná Romana Stehlíková. „Ešte pracujeme na doplnení kádra. Máme ´otvorené´ miesto ešte pre jednu kvalitnú hráčku, s ktorou rokujeme. Jej meno však nemôžem konkretizovať, lebo celá záležitosť nie je uzavretá.“

 

Napriek spomenutým posilám sa ambície spišskonovoveského klubu nemenia. „V prvom rade chceme hrať pekný basketbal a prilákať divákov do haly. O konkrétnych cieľoch je stále predčasné hovoriť, pretože nepoznáme silu ostatných družstiev. Samozrejme, nechceme byť fackovací panák, ale dôstojný reprezentant Spišskej Novej Vsi,“ uzavrel Šimkuľák.

Ešte spomeňme, že Spišská Nová Ves bude hrávať svoje domáce zápasy v nedeľu popoludní o 16. hodine. Už dávnejšie je známe, že družstvo povedie z pozície hlavného trénera Dávid Demečko, momentálne sa preňho hľadá vhodný asistent.

 

Foto:

 

 

Aktuality
novinky 16. september 2014
RUCON CUP 2014
novinky 11. august 2014
Gina ostáva v Rücone!!!
Zápasy

Pozrite si porgram aktuálnych a odohratých
zápasov

Kalendár Výsledky