Ostrava na Spiši padla, basketbal ale nenadchol

Po Stehlíkovej trojke v 4. minúte, ktorou upravila stav na 12 : 3 bolo všetkým v hale jasné kto bude víťazom tohto stretnutia. Spišiačky mali pod oboma košmi výraznú výškovú prevahu a rýchlymi protiútokmi si rýchlo získali pohodlný náskok. Pod košom dominovali všetky naše hráčky na pozícii 4 a 5 a tak sa polčasovému výraznému vedeniu 51 – 25 nik čudovať nemohol. Paradoxne však náskok domácim v druhom polčase viac ublížil ako pomohol. Namiesto toho, aby Ostravu „dorazili“ a bavili halu i seba basketbalom, výrazne poľavili v obrane a dovolili snaživým Moravankám odohrať vyrovnané dve desaťminútovky. Hra sa rozdrobila, namiesto basketbalu diváci videli kopu nepresností, či faulov na oboch stranách. Spišiačky napokon pohodlne vyhrali 92 – 66, no druhopolčasový výkon nech je pre ne pred ťažkými bojmi v play – off veľkým mementom.

Dávid Demečko (tréner Sp.Novej Vsi) : „Pred stretnutím sme si niečo povedali, no baby nie všetko robili tak ako by som si to predstavoval. V obrane sme mali v druhom polčase opäť sem – tam deň otvorených dverí. Čiastočne to súvisí so stratou koncentrácie pod dojmom vysokého náskoku, no na to sa vyhovárať nemôžeme a musíme tie hluché miesta z obrany odstrániť. Michulková  s Láskovou dostali na tento zápas voľno, Jalčová už absolvovala aj predzápasovú rozcvičku, o týždeň by som ju chcel mať na palubovke. Némethovej sa cez týždeň zapálil prst, no verím, že to bude čoskoro v poriadku. Beňušková, ktorá sa počas zápasu zranila by mala byť tiež čoskoro fit. Ladíme to všetko na play – off, no tam musíme hrať úplne iný basketbal.“

SP. NOVÁ VES – OSTRAVA  92: 66 (27 : 13, 51 : 25, 71 : 44)
ŠKBD RÜCON: Sliškovičová 24 ,Stehlíková 15, Zatloukalová 14, Babaríková 9, Beňušková 5, (Palušná 15,Jurčišinová 6, Petríková 4, Vajnerová 0, Muchová 0). Tréner: D. Demečko.

SBŠ : Pustejovská 15, Verlíková 10, Motyčáková 9, Moravková 4, Galvasová 3 (Hrazdílková 11, Valasová 7, Minarovičová 4, Nagyová 3, Kulová 0)
TH: 37/26 – 27/20. FAULY: 26 – 27. TROJKY: 2 – 4. Rozhodovali: Kovalčík, Bohucký, Kiss. 300 divákov ŠTVRTINY: 27: 13, 24 : 12, 20 : 19, 21 : 22.