Štubňová Betka – 2003
 Valková Janka – 2002
 Zajacová Lucia – 2003

Sústredenie Poráčska dolina

V dňoch 20.-23.8.2012 sa družstvo mladších minižiačok ŠKBD Spišská Nová Ves zúčastnilo kondičného sústredenia v Poráčskej doline. Dievčatá poctivo trénovali a snažili sa napodobniť svoje staršie kolegyne. Okrem športového tréningu sa  venovali aj množstvu iných, nielen športových aktivít. Veselo bolo v bazéne, pri bowlingu a v karaoke speve. Strhujúce boli turnaje vo futbale, florbale a samozrejme v basketbale. Dúfame, že kondička a získané zručnosti a schopnosti pomôžu dievčatám v ďalšom ročníku, kedy budú štartovať v krajských majstrovstvách. V Poráčskej doline sme našli veľmi dobré prostredie a dievčatá sa tešia na ďalšie basketbalové zážitky.

Mgr. Dovčíková Katarína

Touto cestou chceme pozvať ďalšie dievčatá do našich radov, aby aj ony mali takéto zážitky a spomienky.

Easter Euro Basket 2012 Praha

V dňoch 5.-9.4.2012 sa družstvo mladších minižiačok ŠKBD  Spišská Nová Ves zúčastnilo svojho prvého veľkého turnaja Easter Euro Basket v Prahe. Veľkonočné sviatky strávili dievčatá v stovežatej Prahe. Tento turnaj je obrovský, zúčastnilo sa ho viac ako 30 družstiev v rôznych mládežníckych kategóriách, hralo sa súčasne na 8 ihriskách. Na turnaji sme sa stretli s rôznymi družstvami z Čiech, Slovenska, Litvy, Nemecka, Chorvátska. Dievčatá mali vo vyžrebovaní trošku smolu, pretože sa stretli až s tromi družstvami chlapcov, takže v skupine sa umiestnili na 3. mieste a celkovo vo svojej premiére na turnaji obsadili 7. miesto. V Prahe sme navštívili  mnoho historických a kultúrnych pamiatok, videli sme Pražský orloj, Hradčany, Karlov most, Staromestské námestie, Tropikárium a mnohé iné. Veselo bolo aj na ubytovni ,  dievčatá si tak užili mnoho zábavy a získali cenné skúsenosti nielen z basketbalu. Dievčatá sa tešia na ďalší turnaj, ktorý ich posunie vpred v ich ďalšom basketbalovom raste.

Majstrovstvá Slovenska mladších minižiačok  Poprad

Družstvo našich mladších minižiačok sa v dňoch 25.-27.5.2012 zúčastnilo Majstrovstiev Slovenska , kde sa zúčastnili a naberali skúsenosti mimo súťaže, pretože celok BO Spartak Myjava na turnaj nepricestovalo. Pre naše dievčatá to bola veľká škola z basketbalu.

XX. ročník medzinárodného turnaja v Poprade

V dňoch 28.-30.9.2012 sa družstvo mladších minižiačok  / roč.narodenia 2002 a ml./ zúčastnilo XX. ročníka medzinárodného turnaja v Poprade. Medzinárodnú účasť zabezpečili družstvá maďarského Mezoberény, poľského Krakowa, slovenského Popradu a nás – teda Spišskej Novej Vsi. Pre nás bol tento turnaj výbornou prípravou pred krajskou súťažou, v ktorej budú dievčatá štartovať. V piatok 28.9.2012 dievčatá zvíťazili nad dievčatami z mesta Mezoberény a v sobotu 29.9. zvíťazili v napínavom zápase nad dievčatami z poľského Krakowa. V súboji o 1. miesto podľahli dievčatám z Popradu a v konečnom účtovaní obsadili konečné 2. miesto.

S hrou na turnaji som bola  spokojná, dievčatá sa veľmi snažili, aj keď hra odhalila množstvo nedostatkov v našej hre, ale aspoň je na čom pracovať. Je treba povedať, že dievčatá hrali v staršej kategórii, pretože turnaj sa hral v kategórii st. minižiačok. Martina Dovčíková  bola ocenená ako najužitočnejší hráč družstva.Chcem dievčatá pochváliť a dúfam, že im nadšenie a usilovnosť v tréningu vydrží počas celej sezóny a s podobnými výsledkami sa budeme stretávať častejšie.

Výsledky:

SNV:Mezoberény   32:17 /Dovčíková 9, Kačírová 8, Dulovičová 6, Černická 4, Hrušovská 2, Mokrišová 2, Štubňová K. 1/

SNV: Krakow         18:15 / Dovčíková 10, Černická 4, Valková 2, Hrušovská 2/

SNV: Poprad          14:58 / Valková 4, Kačírová 2, Rochová 2, Hrušovská 2, Dovčíková 2, Jarošová 2/